WWW.KOSHERDELIGHT.COM - GLOBAL JEWISH DIRECTORY WITH NEWS AND INFORMATION, TRAVEL, EDUCATION, PARENTING, HOLIDAYS AND MORE  כושר דילייט - מגאזין יהודי באינטרנט הכולל חדשות ומידע יהודי גלובלי. המגאזין כולל: בתי חב"ד, בתי ספר יהודיים, אוכל כשר ומסעדות כשרות, מקוואות, חינוך ועוד

   

Kosher Restaurants

Kosher Hotels

Synagogues

Kosher recipes

Mikvah

Jewish Holidays

KOSHER RESTAURANTS

KOSHER HOTELS

SYNAGOGUES

KOSHER RECIPES

MIKVAOT

JEWISH HOLIDAYS

                          ב"ה   
KOSHER DELIGHT - YOUR JEWISH ONLINE MAGAZINE!

Bullet Home
Bullet
SITE INDEX
BulletJEWISHKD.COM
Bullet
DONATE 

KOSHER
BulletKosher restaurants
   Around the World!
BulletKosher Hotels
Bullet
Kosher Recipes 

BulletVegetarian Restaurants
Bullet
Updates from the
   Chief Rabbinate of
   Israel

BulletKosher Alcohol Updates
Bullet
Kashrut Authorities
BulletKosher Products Lists

Bullet
Kashrut Comments

BET DIN OUTSIDE ISRAEL
BulletInternational Directory of Rabbinical Courts

SHABBAT
BulletCandle Lighting Times
   for Shabbat & Holidays


NEWS
Bullet
News & Media


JEWISH STUFF...
BulletJewish Simcha
BulletJudaism, Spiritualism,
   Opinions and more

Bullet
Jewish Communities
   Around the World

Bullet
Parashat
   HaShavuah
   
Bullet
Jewish Holidays
Bullet
Synagogues
Bullet
Mikvaot
Bullet
Chabad Houses
Bullet
Aish HaTorah
Bullet
Young Israel  
Bullet
NCSY
Bullet
B'nai Akiva
Bullet
Hillel
BulletThe Holocaust


PARENTING
BulletParenting
BulletJewish Camps
BulletKids
Bullet
Babies


HEALTH
Bullet
Jewish Hospitals
Bullet
Your Health
Bullet
Do not Abuse
    Drugs and Alcohol


FRIENDS ON 4
BulletOur Pets
BulletThe Dog Trainer: Q & A
BulletThe Veterinarian Corner
Bullet הטסת כלבים
Bullet כלבים: עכשיו הדיאטה
Bulletהיצלנו את לוקה


BulletInsurance New!
BulletQuestions & Answers
Bullet
Links


BulletCONTACT US!  


 
 
 

JEWISH AND KOSHER OREGON

JEWISH AND KOSHER UNITED STATES

 
 
 
  OREGON

 

 
 

פרק ראשון: איך היטסתי את כלבתי צ'יקה מישראל ליוג'ין אורגון. חובה לכל מי שרוצה להטיס את כלבו
הבלוג של רחל אוריאן על החיים ביוג'ין, אורגון

בבלוג הזה תוכלו לקרוא על שהותי במדינת אורגון, ארה"ב, מדינה שלא הרבה ישראלים מבקרים בה ולא הרבה ישראלים יודעים מה אופיה. טסתי לאורגון עם כלבתי צ'יקה, המלווה אותי בכל טיוליפ
CHICKA - RACHEL'S DOG

כלבתי צ'יקה כמעט בת שתים עשרה שנים כעת. היא טסה פעמים רבות מישראל לאורגון וחזרה איתי, במחלקת הנוסעים ולא בתא המטען. הטיסה לאורגון ארוכה מאוד, כעשרים שעות או יותר, ויש סיכון בהטסת כלבים למרחקים כאלה בתא המטען, ולו רק מעצם הטיסה בשלושה מטוסים שונים לכל כיוון.

 חברות התעופה מתירות לנוסעים שכלביהם שוקלים עשרה ק"ג או פחות - כמו צ'יקה, לצרף את כלביהם (אם אינם ברשימת הכלבים המסוכנים) לטיסה. הכלבים שוהים בתיק טיסה או בכלוב טיסה, לרגלי הנוסע.      כשמחליפים טיסות ועוברים עם הכלב בטרמינלים השונים, צריך לנקות אחרי הכלב, להיות מוכנים עם כל מה שצריך. הטסת הכלב בצמוד לנוסע היא בתשלום ונדרשת הודעה לחברת התעופה מראש, והעברת כל אישורי הבריאות של הכלב לחברת הטיסה באמצעות אתר חברת הטיסה. מסמכי הכלב צריכים להיות בידי הנוסע זמינים בכל עת, כי הוא יידרש להראותם.     דרך נוספת היא להטיס את הכלב במחלקת הנוסעים ככלב שירות או ככלב התומך רגשית. לכל חברת תעופה יש כללים בעניין זה, אותם ניתן למצוא באתרי חברות התעופה השונות. במקרה כזה, טיסת הכלב היא ללא עלות, ללא צורך בכלוב טיסה או תיק טיסה. בחברות מסויימות, לכלב שירות או תמיכה רגשית  מותר להיות גם על ברכי הנוסע מידי פעם. יש גמישות גם לעניין גודל כלב שירות או תמיכה רגשית. מה שחשוב הוא שהכלב לא יוגדר כגזע מרשימת הכלבים המסוכנים - כי אז, נאסר להטיסו. הכלבים שמנסיוני קל יותר להטיסם מבחינת אישורי הטיסה הם אלו המוגדרים ככלבים מעורבים. MIXED.

התהליכים הנדרשים לפני הטיסה:

1. לוודא שלכלב יש "צי'פ". שנעשתה לו בדיקת נוגדנים, התקפה לכל חיי הכלב אם הסטוריית החיסונים שלו עקבית ומסודרת.

2. לוודא שהכלב מחוסן על פי דרישות ישראל ועפ"י דרישות הארץ אליה הוא נוסע. בעיקר נגד כלבת, אך רצוי וצריך לבדוק אם יש דרישות נוספות. החיסון נגד כלבת צריך להינתן יותר משלושים יום לפני הטיסה. צריך להראות הסטוריה חיסונית של הכלב - שהוא חוסן נגד כלבת כל שנה, בזמן. שאם קיבל חיסון בחו"ל, בעבר, שיהיו לכך מסמכים. לעיתים חיסונים נגד כלבת בחו"ל הם לתקופה של יותר משנה.

3. בתוך עשרת הימים שלפני הטיסה, לקחת את הכלב לוטרינר הפרטי לבדיקה גופנית. הוטרינר יבדוק את הכלב וימלא טפסים רשמיים של משרד החקלאות. הוטרינר יעיד ויחתום שהכלב מחוסן ובריא וכשיר לטיסה.

4. עם הטפסים מהוטרינר הפרטי צריך להגיע לוטרינר ממשלתי. למשל, בבית דגן. לבית דגן צריך לבוא עם הניירות מהוטרינר הפרטי. שם משלמים מראש על האישור שיינתן לייצא את הכלב (אפשר לבצע את התשלום גם אונליין, לפני הביקור בבית דגן, באתר של משרד החקלאות). לאחר שביצענו תשלום עבור האישור, נלך לוטרינר הממשלתי עם הניירות מן הוטרינר הפרטי. הוא יחתום בחתימה רשמית על הטפסים, עם שמו ומספר הרשיון שלו.

5. אם זהו כלב שירות צריך להביא מסמכים רפואיים התומכים בכך. אם הכלב הוא לתמיכה רגשית, יש חברות שמסתפקות במכתב מרופא המשפחה + טופס שהרופא צריך למלא אותו ניתן להוריד מאתר החברה, ויש חברות הדורשות מכתב מאיש רפואה המתמחה בבריאות הנפש - פסיכולוג או פסיכיאטר בנוסח שאותו ניתן להוריד מאתר החברה + מילוי טופס מאתר החברה ע"י איש המקצוע.

6.אישורי הבריאות של הכלב והאישורים הרפואיים צריכים להישלח אונליין לחברת הטיסה, שתאשר באימייל חוזר שטיסת הכלב מוסדרת, בתשלום או בחינם, תלוי בהגדרת הכלב.  אם הטיסה עם הכלב, למרות המסמכים הרפואיים הנילווים של הכלב ו / או של הנוסע לא תאושר, ייתכן שתידרשו להשלים מסמכים; ואם לאו, וודאו מראש שתוכלו לקבל את הכסף ששולם עבור הטיסה בחזרה, ללא קנס.

לפני העלייה למטוס ובמשך העלייה למטוס:

פעם היה נהוג לתת לכלב כשעה לפני הטיסה כדורי הרגעה. כיום יותר ויותר וטרינרים לא ממליצים ואף אוסרים על מתן כדורי הרגעה לכלב לצורך טיסה. הכלב נדרש להתנהג בציבור באופן נאות. חברות תעופה רבות מחתימות את הנוסע על כך כתנאי לטיסה. צריכה להיות לכלב חגורה ואם צריך, מחסום לפה. רצוי להאכיל את הכלב כשמונה שעות לפני הטיסה, כדי שתהיה לו הזדמנות לעשות צרכיו כמה שיותר פעמים לפני הטיסה. כשמגיעים לדלפק הטיסה, לצ'ק-אין, מראים לדיילים ביחד עם דרכוני הנוסע גם את מסמכי הבריאות של הכלב, החתומים על-ידי משרד החקלאות. רצוי שהכלב יהיה רגוע, לאחר טיול ארוך, שקט ונינוח. לאחר בדיקת כל האישורים אתם מוכנים לעלות לטיסה. אם כלבכם הוא כלב שירות או תמיכה רגשית, תוכלו לבקש לעלות למטוס בין הראשונים, ולא להמתין עם כל התור בעלייה למטוס. גם אם כלבכם איננו כלב שירות או תמיכה רגשית, תוכלו לבקש לעלות בין הראשונים. זה יקל על צוות העלייה למטוס, על הנוסעים ועליכם.  

חנייה, החלפת מטוס והגעה לארץ היעד:

מטיילים עם הכלב בין הטרמינלים כשהוא חגור בחגורה, ואם צריך , עם מחסום לפה. מנקים אחריו אם הוא עושה צרכיו בטרמינל. יש טרמינלים בעולם שיש בהם חדרי שירותים לכלבים - "DOG RELIEF ROOMS". אך עדיין נדיר למצוא חדרי שירותים כאלה.

כשחונים בארץ היעד, צריכים להראות את אישורי הבריאות של הכלב בסניף משרד החקלאות של אותה ארץ, הנמצא בשדה התעופה שם, או אצל פקיד אחר המופקד על ייבוא כלבים בשדה התעופה המסויים.

הולכים לקחת את המזוודות שעברו בידוק גם בכניסה לארץ היעד. אם יש טיסת המשך בתוך ארץ היעד - מעבירים את המזוודות בחזרה לטיסת-המשך ועולים על טיסת ההמשך הפנימית עם הכלב.

בחזרה לישראל - אותם שלבים: וטרינר פרטי בארץ שבה ביקרנו, בתוך עשרת הימים שלפני הטיסה, וטרינר ממשלתי אליו צריך לשלוח ב     FEDEX, UPS  את הטפסים מהוטרינר הפרטי, והוטרינר הממשלתי ישלח אליכם בחזרה את החתימה שלו על הטפסים, לאחר שתצלצלו אליו ותשלמו בכרטיס אשראי או אונליין, או שתגיעו בעצמכם למשרד הוטרינר הממשלתי באזור הביקור שלכם, שלעיתים הוא נמצא במרחק שעות נהיגה רבות מכם. על כן מומלץ לעיתים להשתמש דווקא בשירותי המשלוח, בתשלום על משלוח של 24 או 48 שעות ולהקפיד שאלו יהיו ימי עבודה ולא ימים שלא עובדים בהם - חגים לאומיים או סופי שבוע.  כדי להכניס כלב לישראל, נדרשים להראות שהכלב בריא, חיסונים נגד כלבת, בדיקת נוגדנים פעם אחת בחיים אם הכלב קיבל באופן רציף חיסונים נגד כלבת, צ'יפ.  יש שמבקשים מראש, לפני היציאה מן הארץ, במשרד לייצוא ויבוא בעלי חיים בבית דגן מכתב ובו הסכמה לקבל  בחזרה לישראל כלב ספציפי עם מספר צ'יפ ספציפי, מקבלים מכתב כזה, אך מציעה לא להסתמך על כך. בחו"ל, הווטרינר הממשלתי יבדוק כנדרש שלכלבכם חיסונים, בדיקת נוגדנים וצ'יפ ויחתום, לאחר ביצוע תשלום למשרד החקלאות שם.

חשוב ביותר: אם אתם מתכוונים להגיע בעצמכם למשרד החקלאות הממשלתי בחו"ל, עליכם לקבוע הרבה זמן מראש פגישה , כי אחרת לא תתקיים פגישה ואתם עלולים לפספס את מסגרת הזמן של עשרת הימים שלפני הטיסה. רצוי להיות איתם בקשר באימייל  / טלפון, כדי לדעת מה רצוי: פגישה אישית או משלוח הטפסים באמצעות שירותי משלוח של 24 או 48 שעות לכל כיוון. מכם אליהם ומהם, עם הטפסים החתומים, אליכם בחזרה.

 לשלוח לחברת התעופה את טופסי הבריאות והאישורים הווטרינריים של הכלב (ואת אישורי הבריאות שלכם אם הכלב הוא כלב שירות או כלב לתמיכה רגשית), לקבל מחברת התעופה אישור לטיסה עם כלב  "רגיל" - פחות מעשרה ק"ג - או אם מותר להטיס בחברת הטיסה שלכם, במחלקת הנוסעים,  כלב במשקל מירבי אחר - ופחות הגבלה על משקל אם זהו כלב שירות או תמיכה רגשית.

הכנות שלפני טיסה... אוכל... יציאות וטיולים שלפני... ו-טיסה נעימה בחזרה לישראל.  

מומלץ לבקר באתר משרד החקלאות בישראל לפני קניית כרטיס לטיסה עם כלב במחלקת נוסעים או במטען.  להכיר לפרטים, מראש, את טופסי הייבוא-ייצוא לכלבים בישראל ובארץ שאתם נוסעים אליה בחו"ל. לבקר באתר משרד החקלאות של ארץ היעד. לבקר באתר חברת התעופה שבה אתם מתכוונים לטוס - לבדוק מה המדיניות העכשווית שלהם לטיסה עם כלבים. להוריד טפסים מהאתרים השונים, להדפיסם, למלא כנדרש ולשלוח. תהליך הטסת הכלבים לחו"ל ובחזרה הוא תלוי זמן ודיוק. הקוראים מוזמנים לשלוח המלצות נוספות, תיקונים ועדכונים.

עודכן: 5 ביוני, 2018

----------
JEWISH AND KOSHER OREGON, UNITED STATES:
 1. הבלוג של רחל, עברית
 2. CHABAD
 3. HILLEL
 4. JEWISH CEMETERIES
 5. JEWISH EDUCATION
 6. JEWISH OREGON ON THE NET
 7. JEWISH ORGANIZATIONS
 8. KASHRUTH AUTHORITIES IN OREGON
 9. KOSHER FOOD
 10. MIKVAH
 11. SHABBAT HOSPITALITY
 12. SYNAGOGUES
 13. JEWISH CAMPS


 
   
Custom Search
 
KOSHER DELIGHT MAGAZINE

Zikit Translation Services

ZIKIT TRANSLATION SERVICES , שירותי תירגום, שרותי תירגום, שירות תרגומים, שירות תירגומים, שרות תרגום, תירגום, תרגום, תירגום מסמכים, תירגום תעודות, תרגום טכני, תירגום טכני, תרגום, תרגומים מעברית לאנגלית, תרגומים מאנגלית לעברית, תרגום עברי אנגלית אנגלי עברי - זיקית שירותי תרגום

www.zikit.org


THE JEWISH HOLOCAUST
THE HOLOCAUST - THE SHOAH

Advertise with Us!

KD Kosher Recipe Collection
Send us your 
Kosher Recipe!